3-dniowy camping w Parku Alerce Andino

Od paru dni na naszym kanale YouTube możecie zobaczyć nowe wideo, które udało nam się nakręcić podczas trzydniowego wypadu na camping Pangal do Parku Alerce Andino. Ostatni raz byliśmy tam w 2012 roku i wizja kolejnej wizyty, w tym pięknym miejscu, bardzo nasz ucieszyła. Tym razem zapraszamy Was razem z nami na te dni nieustającego lenistwa. Chcieliśmy trochę odpocząć od miasta, a to miejsce nadaje się do tego idealnie. Na filmie staraliśmy się uchwycić atmosferę jaka mu towarzyszy, a przy okazji pokazać Wam jak fajnie urządzony jest sam camping. Oprócz tego na jego terenie znajduje się również krótki (2 km), widokowy szlak (Sendero Hulliifotem) w sam raz na spalenie kalorii po grillowaniu 😉 (dłuższe wideo z tej trasy już wkrótce dodamy na bloga). Nie pozostaje nam nic innego jak tylko zaprosić Was razem z nami na tą krótką wycieczkę, która mimo, że z początku dość ulewna, zakończyła się.. zresztą sami zobaczcie ;).

Informacje praktyczne:

Jak dojechać na camping: Na głównym dworcu autobusowym w Puerto Montt wsiąść do autobusu kierunek Lago Chapo (stanowisko nr 40; do wyboru 3 terminy odjazdu: 7.45, 12.30 i 18.30 – przewoźnik JB: Puerto Montt – Correntoso – Lago Chapo, bilety kupuje się u kierowcy). Wysiadamy we wsi Correntoso.

Camping: Na campingu znajdują się duże, specjalnie przygotowane sektory na namioty, toalety, prysznice, miejsca na ognisko, stoliki. Koszt zależy od ilości osób – im więcej osób tym taniej (my przy dwóch osobach za noc płaciliśmy 5.000 CLP).  Poza campingiem znajduje się również jednodniowa strefa pikinikowa (Area de Merienda Rio Chamiza) – dostępne są stoliki, toalety, miejsca ogniskowe + dostęp do rzeki.

O Parku Alerce Andino możecie również poczytać we wcześniejszych wpisach..o tutaj.

Sahifa Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.