Wulkan Tronador i w oddali Wulkan Puntiagudo

Argentyna cz. II – Villa Catedral, Cerro Catedral, Refugio Lynch

W drugi dzień naszego pobytu w Argentynie wybraliśmy się na wycieczkę do małej miejscowości Villa Catedral, która znajduje się ok. 19 km od Bariloche. Miejsce to jest popularne ze względu na znajdujący się tam ośrodek narciarski „Antonio Lynch”. Wszystkie dostępne trasy zjazdowe znajdują się na zboczu góry Cerro Catedral (2100 m.n.p.m.). Jest to jeden z największych tego typu ośrodków w Ameryce Południowej.

Bilety na autobus kupiliśmy dzień wcześniej (przewoźnik Micro Omnibus Tres de Mayo,ul. Moreno 476 Bariloche). Po opuszczeniu miasta zaczyna się prawdziwa uczta dla oka…

Villa Catedral po okresie narciarskim zamienia się w niesamowite centrum trekkingowe i wspinaczkowe oraz raj dla miłośników downhillu (Bike Park). Miasteczko jest wyremontowane, czyste i po prostu miłe dla oka.

Cerro Catedral zimą…

.. i latem

Zaraz po przyjeździe skierowaliśmy się na wyciąg „Cable Carill”, który miał nas zabrać do schroniska Lynch, znajdującego się na szczycie Cerro Catedral.

Najpierw jazda wagonikiem, a potem w Punta Nevada przesiadka na krzesełka.

Refugio Lynch położone jest w niesamowitym miejscu..

Po małym posiłku wybraliśmy się na krótki spacer w kierunku Punta Princesa. Widoki magiczne…

Jezioro Nahuel Huapí – zajmuje powierzchnię 544 km², leży na wysokości 767 m. Nahuel Huapi w języku miejscowych Indian oznacza „Wyspę Jaguarów”. Jezioro zostało odkryte w 1670 roku przez jezuitów.

Podczas powrotu zatrzymaliśmy się nieco dłużej jeszcze w schronisku w Punta Nevada, a potem już tylko zjazd i oczekiwanie na autobus powrotny do Bariloche.

Cerro Catedral: www.catedralaltapatagonia.com

Sahifa Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.