Nowy post!

Balet "Prima del Piede il Passo"

Wczoraj mieliśmy okazję wybrać się na pokaz baletowy w wykonaniu grupy BANCH Chilijski Balet Narodowy należącej do Centrum Kultury i Sztuki Uniwersytetu Chilijskiego w Santiago. Widowisko jest jednym z elementów programu “Sembrando Cultura” [sembrando = siać, sadzić] organizowanego przez  firmę Coopeuch w ramach promocji sztuki i kultury.

Pokaz “Prima del Piede il Passo” stworzyli Włosi Laura Mortorana i Massilimilana Siccard. Choreografia jest inspirowana twórczością poety i nowelisty Erri De Luca, obecnie jednego z najbardziej popularnych włoskich pisarzy, cenionego za wysoką świadomość społeczną – w swoich tekstach koncentruje się on na uniwersalnych wartościach życia jak matka, ciało, miłość, samotność, charakter i tolerancja. W “Prima del Piede il Passo” proza splata się z muzyką, tańcem i obrazem, aby przemierzyć poetycką wyimaginowaną ścieżkę do domu, podczas której każdy może rozpoznać siebie jako czytelnika, wielbiciela, marzyciela, lub po prostu jako człowieka.

Fragmenty baletu

 
Dla mnie był to niezapomniany wieczór. Jestem pod wielkim wrażeniem choreografii, energii i przede wszystkim wspaniałej muzyki kompozytora Luca Longobardi. Jesteśmy z M zachwyceni i już zostało postanowione, że będziemy chodzić częściej na takie widowiska.

……I jeszcze na koniec oklaski!

Informacje oraz wiersze użyte podczas pokazu można znaleźć na stronie -> www.ceacuchile.com

KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *