Nowe wideo! Port Chinquihue, Wyspa Tenglo i Angelmó

Dzisiaj zabieramy Was na krótki rejs po naszym porcie w Puerto Montt! Skorzystaliśmy z odrobiny słońca i w końcu udało nam się wsiąść na łódkę i popłynąć 🙂 Jest to jedna z najlepszych letnich atrakcji w naszym mieście.

Co zobaczycie na filmie

Port Chinquihue – czyli niezliczona ilość łódek, stateczków, statków itd… tutaj przypływają wszystkie statki wycieczkowe oraz odpływają słynne NAVIMAGI do Patagonii.

Angelmo – targowisko, które można uznać za serce miasta i centrum wydarzeń. Więcej na jego temat w poście „Na chilijskim targu”

Wyspa Tenglo – w języku Indian Mapuche:  „Tüng-lu”, co oznacza „cicha i spokojna”. Wyspa położona jest w Zatoce Reloncavi, na przeciwko miasta Puerto Montt. Jej pierwszym właścicielem była rodzina Hoffmann – od 1852r. Federic Hoffmann zbudował na niej hotel, który w dalszym ciągu prowadzony jest przez jego potomków. Na wyspie znajduje się punkt widokowy oraz sanktuarium i ogromny biały krzyż, umieszczony tuż po wizycie w mieście papieża Jana Pawła II. Z punktu widokowego rozciąga się niesamowity widok na  miasto, zatokę oraz okoliczne wyspy.

Sahifa Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.