"Tablón del Ancla" i przepis na pichange

Pierwsza rocznica ślubu to ważna data do świętowania! My postanowiliśmy uczcić ten dzień w naszej ulubionej restauracji w Puerto Montt „Tablón del Ancla”.

„Tablón Del Ancla” można zobaczyć w Google Earth

Trochę historii:

Tradycja restauracji sięga roku 1910 kiedy to do Chile przyjechał Guillermo Rensinghoff Hohdahl (urodził się 8 października 1882 roku w Velbert, Niemcy ). Guillermo był pracownikiem firmy Mertens de Valdivia – jeden z głównych domów handlowych w Chile. W 1918 roku ożenił się w Montevideo (Urugwaj) z Clarą Kleffner. W 1926 roku G. Resinhhoff zrezygnował z pracy w Mertens i razem z George Wilhelm otworzył sklep ze sprzętem „The Anchor” w Puerto Montt. Po paru latach jego córka Ellen wyszła za mąż za Heinza Kunsch Raddatz. Mieli troje dzieci: Karin, Yutta, Rolf. Heinz Kunsch razem ze swoim szwagrem kupili Browar Stange(znajdował się zaraz obok „The Anchor”) i odtąd przedsiębiorstwo funkcjonowało jako Cervecería Austral „Kusch & Lyng”. Sklep „The Anchor” istniał od 1927 przez kolejne 70 lat. Po tym czasie prawnuki Guiellermo (dzieci Rolfa, syna Heinza Kunsch i Ellen) postanowiły w miejscu byłego sklepu otworzyć restaurację pod nazwą „Tablon Del Ancla”, gdzie podawane są tradycyjne chilijskie potrawy oraz chilijskie piwo.

Obecnie: Restauracja mieści się przy ul. Antonio Varas 350. Lokal jest duży, ale w porze obiadowej bądź wieczornej trudno znaleźć miejsce. Jeśli ktoś lubi bardziej kameralne miejsca to nie polecam „Tablon Del Ancla” – jest dość głośno. Oprócz tego w czasie ważnych rozgrywek piłkarskich w ogóle trudno dostać miejsce. Jedzenie natomiast jest wyśmienite! W menu można znaleźć najlepsze chilijskie potrawy – jest ich naprawdę dużo! Ceny tak jak na załączonym zdjęciu – każdy znajdzie coś dla siebie. Porcje są duże!

( via http://tablondelancla.wix.com/tablon-del-ancla)

W czasie oczekiwania  na danie główne dostaje się 4 bułki + masełko

Polecam zamówić danie PICHANGA (danie na ok. 4 osoby) – cena 12.000CLP (ok.80 zł)

a do tego np. chilijskie piwo Kunstmann (1,8 l – 6.000CLP)

Przydatne linki:

Tablón del Ancla strona www : tablondelancla.wix.com
Tablón del Ancla Facebook

PRZEPIS NA DANIE „PICHANGA”

Składniki:

1/2 kg wołowiny
1/2 kg wieprzowiny
1 pierś z kurczaka
4  kiełbaski (różne rodzaje – w Chile głównie dodaje się parówki)
1 cebula
Oregano, chili, sól, 1 ząbek czosnku

2 pomidory pokrojone w kostkę
1 awocado pokrojone w plasterki
1 serek topiony pokrojony w kostkę
2 jajka ugotowane na twardo pokrojone w ćwiartki
pół kg ziemniaków

dodatkowo wg uznania: oliwki, marynowany kalafior i ogórki

Wykonanie: 

1. Pokroić cebulę i podsmażyć razem z czosnkiem na oleju. Do cebuli dodać pokrojoną w kostkę wołowinę i wieprzowinę. Doprawić chili i solą.
2. Po kilku minutach dodać pokrojoną w kostkę pierś z kurczaka, kiełbasy (większe kawałki) i przyprawić oregano. Smażymy na małym ogniu.
3. Przygotować frytki: Obrać i pokroić w paski ziemniaki i podsmażyć na bardzo gorącym oleju ( można też kupić gotowe)
4. Kiedy już wszystko będzie przygotowane bierzemy duży talerz i układamy po kolei: frytki, następnie mięso i kiełbaski, serek topiony, pokrojone pomidory, awokado i jajka

Jeśli ktoś lubi można dodać także: oliwki, marynowany kalafior i ogórki!