Wakacyjne spotkania w Puerto Montt, czyli Polacy w naszym mieście – sezon 2014/15 :)

U nas jesień już w pełni! Niestety słonecznych dni coraz mniej…większość dni pada. To znak, że skończył się chilijski, południowy sezon wakacyjny 🙂 Zatem nadszedł ten moment, w którym chcielibyśmy podziękować wszystkim Polakom i obcokrajowcom, których mieliśmy okazję poznać w te wakacje (tutaj sezon 2013/14). Cieszymy się, że dzięki naszej stronie spotykamy tak wspaniałych ludzi! 🙂

Natasza i Julio
W nowym sezonie to oni jako pierwsi  zawitali na południu Chile. Ona Polka, on Hiszpan, przylecieli tutaj z Niemiec :). Zatrzymali się w urokliwym Puerto Varas, ale wybrali się również ze mną na krótką wycieczkę po Puerto Montt, w czasie której mogli spróbować pysznego tradycyjnego południowego dania – Curanto. Po ich wyprawie na Wyspę Chiloe wpadli jeszcze do nas do domu na herbatkę i ciasteczka, zatem i Miguel mógł ich poznać. Nie odbyło się oczywiście bez rozmowy na temat chilijskiego hiszpańskiego, który wszystkim daje tutaj popalić.. nawet Hiszpanom ;). Bardzo dziękujemy za odwiedziny! Mam nadzieję, że wrócicie tutaj jeszcze w porze letniej, aby zobaczyć te piękne miejsca w pełnej słonecznej klasie.


Na rowerach przez świat
Kiedy Daria i Marcin z bloga Namiot nasz dom trafili w nasze progi mieli już na swoim koncie przejechane tysiące kilometrów…na rowerach! Tajlandia, Kambodża, Indonezja, Australia to tylko niektóre z pięknych miejsc, które mogli zobaczyć. Ileż oni mają fascynujących opowieści 🙂 Siedzieliśmy, jedliśmy, piliśmy, oglądaliśmy zdjęcia i słuchaliśmy o ich podróży. Tylko zazdrościć! W czasie ich pobytu Miguela wysłano na wyjazd służbowy, zatem ja podczas jego nieobecności miałam wyśmienite towarzystwo. Trochę u nas odpoczęli i po pobycie w Puerto Montt obrali kierunek na Patagonię i malowniczą trasę Carretera Austral. Czekamy na kolejną wizytę…niekoniecznie na rowerach 😉


Kobieta, rower i Patagonia
Edyta a bloga Travelerka przyjechała do Chile z jednym zamiarem „(…)chcę udowodnić sobie, ale też innym kobietom, że egzystowanie w trudnych warunkach nie musi być tylko i wyłącznie domeną mężczyzn, a wymiana koła w rowerze i rozkładanie namiotu w pojedynkę jest łatwiejsze niż malowanie paznokci :)”. I tak właśnie zrobiła! Wybrała się sama do Patagonii.. na rowerze! Puerto Montt było jej miejscem startowym, zatem miałyśmy chwilę czasu na krótki spacer po mieście i pogaduchy w kawiarni. Potem obrała kierunek na Wyspę Chiloe, gdzie wsiadła na prom do Chaiten, aż wreszcie rozpoczęła długą podróż przez Carreterę Austral i argentyńską Patagonię. Ale to jeszcze nie wszystko! Później sprzedała rower i do Chile – skąd miała powrotny bilet do Europy – wróciła autostopem :). Cieszę się, że miałam okazję – w końcu – poznać tą niesamowitą osobę :).


Podróżująca rodzinka
Cieszę się, że po raz kolejny mieliśmy okazję poznać podróżującą rodzinę! To jest mega fajne jak rodzice pokazują dziecku wiele wspaniałych miejsc już od samego początku. Karolina, Mariusz i mała Mania z bloga Our little adventures przyjechali pozwiedzać Chile w grudniu i zahaczyli również o nasze południowe strony 🙂  Zwiedzili atrakcję regionu, czyli Park Vincente Perez Rosales oraz udali się na Wyspę Chiloe. Mała Mania to prawdziwa podróżniczka i smakoszka dań przeróżnych – w Chile zasmakowały jej małże! 😉 Od czasu powrotu, z tego krańca świata, zdążyła już z rodzicami pojechać autem do Rumuni, a potem polecieć na Islandię. Ależ oni mają przygód!. Super, że mogliśmy poznać tę przesympatyczną rodzinę i życzymy jej wielu kolejnych niesamowitych i inspirujących podróży. Niestety w wyniku awarii komputera utraciliśmy nasze wspólne zdjęcie 🙁 Ehh rozpacz okropna. Ale na szczęście na telefonie zachowało się moje zdjęcie z uroczą Manią!


Kobieta Inspiracja 🙂
Anitę z bloga BAnita Blog chciałam poznać już od dłuższego czasu 🙂 Jej wirtualne miejsce było jednym z pierwszych, które zaczęłam śledzić. A tam jak się już raz zajrzy to się zostaje. Co tu dużo mówić: Kobieta Inspiracja!. W większość podróży jeździ sama, ale tym razem do Chile przyjechała razem z mężem Bożydarem. I bardzo dobrze! W końcu nie można mu było odmówić zobaczenia tych przepięknych chilijskich widoków 😉 Puerto Montt było ich przystankiem w podróży do Punta Arenas, skąd udali się potem do ich punktu docelowego, czyli najpiękniejszego chilijskiego parku – Torres del Paine. Mam nadzieję, że to nie ich ostatnia wizyta w Chile – w końcu muszą jeszcze zobaczyć tyle miejsc. A przede wszystkim to wrócić tutaj do nas, żeby pozwiedzać więcej południowych zakątków. Niestety nasze wspólne zdjęcie również stało się ofiarą tej samej rzeczy martwej (), ale to może oznaczać tylko jedno – jeszcze się spotkamy! :).

Z miłości do Chilijczyka 😉
Nie można by było mówić o kompletnym sezonie jeśli w nasze progi nie zawitałaby para polsko-chilijska 😉 Z Eweliną już od jakiegoś czasu znałyśmy się wirtualnie…w końcu tak wiele nas łączy 😀 . Ze swoim Chilijczykiem przyjechała na herbatkę i pogaduchy w czasie ich pobytu w Osorno. To właśnie wtedy przekonałam się, że wymówki Miguela typu „polski jest za trudny”, „tego się nie da powiedzieć”, nie mają racji bytu – Tom świetnie radzi sobie z językiem polskim 😀 Czyli da się 😉 . Mam nadzieję, że będzie jeszcze okazja do wspólnego spotkania – tym bardziej teraz, kiedy zamieszkali na stałe w Santiago. Czekamy.. albo Wy czekajcie na nas 😀 .


Tym oto przesympatycznym spotkaniem z Eweliną i Tomasem zakończyliśmy nasz wakacyjno-odwiedzinowy sezon 2014/15. Żałujemy, że nie mogliśmy się spotkać z wszystkimi Polakami, którzy byli w naszych okolicach 🙁 Ale mamy nadzieję, że jeszcze nadarzy się do tego okazja!.

Bardzo dziękujemy wszystkim za wizytę w Puerto Montt! Usłyszeliśmy mnóstwo wspaniałych i inspirujących historii. Czekamy na więcej takich spotkań! 🙂

One comment

  1. achh… to były czasy 🙂