Chile: zabronione archiwa (2013)

„Chile, las imágenes prohibidas” to seria filmów dokumentalnych wyprodukowanych i nadawanych przez Chilevisión. Historię przedstawia aktor Benjamin Vicuña. Pierwszy odcinek został wyemitowany w dniu 14 kwietnia 2013.

Cykl programów powstał z okazji czterdziestej rocznicy zamachu stanu w Chile (11.09.1973). Ukazują one materiały audiowizualne, które zostały nakręcone podczas dyktatury wojskowej prowadzonej przez Augusto Pinocheta między 1973 i 1990. Kolekcja zdjęć powstała z materiałów zgromadzonych przez telewizję Chilevisión i korespondentów z Francji, Stanów Zjednoczonych, Anglii i Australii. Dokument zawiera obrazy, które były wcześniej ocenzurowane oraz te, które nie zostały pokazane w chilijskiej telewizji.

Część pierwsza: Zapisy audiowizualne ukazujące reżim wojskowy oraz Chilijczyków domagających się zwrotu demokracji.

Część druga:  Zaginieni obywatele – najsłynniejsze, symboliczne przypadki oraz przemoc stosowana podczas dyktatury wojskowej.

Część trzecia: W tym odcinku na temat: pokojowych ruchów przeciwko dyktaturze, walki o pokój i sprawiedliwość, DINA (tajna policja polityczna, odpowiedzialna za prześladowanie opozycji w okresie sprawowania władzy przez dyktatora Pinocheta) oraz pierwsza, historyczna wizyta papieża w Chile – J.P II.

Część czwarta: przegląd wszystkich okoliczności towarzyszących plebiscytowi w 1988 oraz przypadki zaginionych więźniów

Sahifa Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.