Frutillar

Frutillar to miasto i gmina w południowej części Chile – Region Los Lagos. Znajduje się nad brzegiem jeziora Llanquihue (największe jezioro w Chile). Frutillar obejmuje obszar 831,4 km2 i ma ok. 16,000 mieszkańców. Miasto zostało założone przez Vicente Pérez Rosales w 1856 roku – po okresie przygotowania ziemi i po przybyciu pierwszych osadników niemieckich z Hamburga i okolic w 1852 roku.

Co warto zwiedzić i zobaczyć:

1. Museo Colonial Alemán de Frutillar: Muzeum otwarte jest codziennie i znajduje się w samym centrum. (zima od 10 do 17.30, lato od 9 a 19.30). Na terenie muzeum można zobaczyć pozostałości po pierwszych osadnikach niemieckich m.in.: ogród, magazyn maszyn, młyn wodny, oraz domy. Z jednego z nich można podziwiać piękny widok na jezioro i otaczające go wulkany.

2. Teatro del Lago: Teatr znajduje się przy głównej drodze – wybrzeże. Każdego roku w teatrze odbywa się Festiwal muzyczny „Semanas Musicales” ( styczeń – luty), który przyciąga tysiące turystów.

3. Pięknie wyremontowane i przygotowane na przyjazd turystów miasteczko nad jeziorem

4. Widoki, widoki i jeszcze raz widoki – z wybrzeża rozciąga się niesamowita panorama na Jezioro Jezioro Llanquihue i Andy.

Sahifa Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.