Gloria (2013)

„Gloria” to chilijski dramat wyreżyserowany przez Sebastiána Lelio. Film miał swoją premierę na 63 Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie, na którym otrzymał nagrodę Jury Ekumenicznego oraz Paulina García zdobyła Srebrnego Niedźwiedzia dla najlepszej aktorki. Film ma zostać pokazany na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto oraz został wybrany jako chilijski kandydat do Oskarów za najlepszy film nieanglojęzyczny. 

Gloria (García) to 58 letnia rozwódka. Jej dzieci wyprowadziły się z domu, ale ona nie ma ochoty spędzać swoich dni i nocy samotnie. Zdeterminowana do walki z nadchodzącą starością i samotnością, zaczyna uczestniczyć  w spotkaniach dla singli, które prowadzą wielokrotnie do rozczarowania i pustki. W końcu na jej drodze staje Rodolfo (Hernández), ex-oficer marynarki przy którym czuje romantyczne podekscytowanie. Gloria zaczyna nawet wyobrazić sobie ich stały związek. Jednak to spotkanie staje się nagle nieoczekiwanym wyzwaniem i Gloria stopniowo odkrywa, że ​​jest zmuszona do konfrontacji z jej własnymi mrocznymi sekretami.

ZWIASTUN

Sahifa Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.