Narodowy Park Vicente Pérez Rosales – Bellavista, Laguna Verde i Los Pilleyos cz.I

Kolejny wypad do Parku Vicente Pérez Rosales zorganizowaliśmy z początkiem kwietnia, aby skorzystać z ostatnich cieplejszych dni. Tym razem wybraliśmy się autem, także wyznaczyliśmy trasę, której autobusem niestety nie bylibyśmy w stanie zrealizować w jeden dzień.

Ze znajomymi umówiliśmy się w Puerto Varas o 9.00. Potem szybkie zakupy i w drogę.

Pierwszy przystanek to Bellavista, czyli kompleks domków letniskowych i restauracja. Ze wzgórza roztacza się piękny widok na Jezioro Llanquihue i Wulkan Osorno. Tutaj także znajduje się otwarte dla wszystkich prywatne mini zoo.

Wsiadamy do samochodu i jedziemy zobaczyć Lagunę Verde i szlak Los Pilleyos. Po drodze towarzyszy nam również Wulkan Calbuco.

Dojeżdżamy na miejsce i kierujemy się w stronę pierwszego szlaku, który prowadzi do Laguny.

Laguna Verde ma powierzchnię 560m² i głębokość ok 12m, chociaż w niektórych miejscach sięga nawet 18m. Swój kolor zawdzięcza żyjącym w wodzie mikroalgom, do których należą między innymi Kryptomonady i okrzemki Melosira granulata. Ich rozmnażanie wypada w okresie jesiennym i to właśnie wtedy woda jest najbardziej zielona.


Pod koniec trasy można także zobaczyć jak łączą się wody Jeziora Llanquihue i Laguny Verde tworząc niesamowity turkusowy kolor.

…oraz samo Jezioro Llanquihue…

Później wkraczamy na drugi szlak Los Pilleyos.

Najpierw spacer drogą leśną, wzdłuż jeziora.

Krótki odpoczynek nad brzegiem…

…aby wkrótce zobaczyć tę oto panoramę…

Wulkan Osorno

Wulkan Calbuco

Droga powrotna prowadziła wzdłuż Laguny Verde

I tak oto po spacerze przyszedł czas na relaks i mały obiadek. Przed wejściem do parku można usiąść przy specjalnych stołach (1h urzędowania przy stole 2.000CLP). Przy odrobinie szczęścia można spodziewać się tych oto gości…

Kolpeo, lis andyjski – gatunek drapieżnego ssaka z rodziny psowatych. Zamieszkuje cały obszar wzdłuż Andów, od Ekwadoru i Peru aż po Patagonię. Kolpeo to największy lis zamieszkujący Amerykę Południową, a zarazem największy lis na świecie.(więcej).

Po obiedzie przyszedł czas na następny etap podróży …

Narodowy Park Vicente Pérez Rosales – Wodospady Las Cascadas cz.II 

Sahifa Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.