Przemierzając Patagonię cz.II – Melimoyu

Po tym jak Miguel wrócił z Puerto Aysen w Patagonii okazało się, że za równo tydzień czeka go ponowna wyprawa na południe. Jednak, tym razem, jego podróż miała być o wiele dłuższa i uzależniona aż od trzech różnych środków transportu. Głównym celem okazało się być Melimoyu. 

2 dni. Tyle czasu zajęło Miguelowi dotarcie do Melimoyu. Najpierw czekał go około 1,5 godzinny lot z Puerto Montt do portu lotniczego Balmaceda, później przejazd autem do Coyhaique, a stamtąd dalej do Puerto Cisnes, gdzie miał zarezerwowany nocleg w hotelu. Następnego dnia, z samego rana, wszyscy pracownicy wsiedli do motorówki i tak przez 4 godziny po wietrznych, patagońskich wodach, płynęli do Melimoyu. Nie muszę chyba dodawać, że taka podróż, mimo przepięknych widoków, nie należy do najprzyjemniejszych. Jednak po tych kilku godzinach, ku zadowoleniu pasażerów, wszyscy bezpiecznie dotarli na miejsce i mogli spokojnie odpocząć w małym hotelu, znajdującym się 7 km od miejscowego portu.
Przedstawiamy Wam filmik, który w skrócie obrazuje całą podróż Miguela. Ale uwaga, to jeszcze nie koniec jego wyprawy! W następnym wpisie kolejny filmik, na którym zobaczycie, jeszcze jedną przeprawę motorówką, piękne patagońskie, górskie widoki oraz lśniące wody regionu Aysen, na których znajduje się specjalny ponton firmy Miguela, czyli jego docelowe miejsce pracy 🙂

Coyhaique – Serce Patagonii i regionu Aysen. Miasto zostało założone w dniu 12 października 1929 roku pod nazwą Baquedano – w hołdzie Chilijczyka Manueal Baquedano – jednak 1934 zmieniono jego nazwę na obecną (pochodzi z języka Tehuelche i oznacza „miejsce, w którym się żyje”). Jego założenie miało na celu ułatwienie pracy kolonizacji tych terenów oraz zapewnienie wsparcia dla funkcjonowania społeczeństwa przemysłowego Aysen.
Jak każde chilijskie miasto, tak i Coyahique posiada swój słynny rynek – Plaza de Armas.  To miejsce jest wyjątkowe ze względu na jego centralne położenie, gdzie łączy się ze sobą aż 10 ulic. Tutaj można zobaczyć pomniki pierwszych imigrantów oraz generała Bernardo O’Higgins. Na rynku znajdują się również targi rzemiosła oraz katedra. Ważnym punktem podczas zwiedzania jest Muzeum Regionalne Patagonii Centralnej (Museo Regional de la Patagonia Central), w którym można znaleźć wiele eksponatów historycznych i przyrodniczych dotyczących tego rejonu. Natomiast piękne górskie widoki rozpościerają się z deptaku Avenida Norte Sur, który zbudowany został na urwisku. Najbliższe atrakcje Coyhaique to m.in.: Rezerwat Coyhaique (Reserva Nacional Coyhaique 5km), Piedra del Indio (1km), Tejas Verdes(3km) i Estación de Piscicultura(1,5km).

Puerto Cisnes – Jest stolicą gminy Cisnes. Port znajduje się w małej zatoce Kanału Puyuhuapi, w pobliżu ujścia rzeki Cisnes, naprzeciwko Parku Narodowego Wyspa Magdalena. Puerto Cisnes to ciekawa mieszanka miasteczka z dziewiczą przyrodą. Większość mieszkańców tego urokliwego miejsca zajmuje się profesjonalne rybołówstwem – głównie morszczuki oraz skorupiaki.

Melimoyu – położona nad zatoką jest rajem dla miłośników przyrody. Jest to miejsce bogate w nietknięte rodzime lasy, rzeki, jeziora i wodospady, a wszystko to znajduje się u podstawy majestatycznego wulkanu Melimoyu (2400 metrów ). Jest to jedyne miejsce na świecie, gdzie znajdują się lasy waldiwijskie (typ wilgotnych lasów strefy umiarkowanej) oraz lasy subantarktyczne (lasy andyjsko-patagońskie). Ten unikalny ekosystem jest domem dla wielu gatunków ssaków – np. pumy, Pudu oraz niesamowitej ilości różnego rodzaju ptaków. Oprócz tego niezwykłą częścią przyrody morskiej Melimoyu są wieloryby, delfiny, pingwiny , foki i lwy morskie.

Sahifa Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.