Puerto Varas – miasto róż

Puerto Varas to miasto i gmina położone w południowej prowincji chilijskiej Llanquihue, w regionie Los Lagos. Według spisu z 2002 r. Narodowego Instytutu Statystyki, Puerto Varas rozciąga się na obszarze 4,064.9 km2 i ma 32.912 mieszkańców.

Miasto jest znane ze swoich niemieckich tradycji, jedzenia (ryby i owoce morza), środowiska naturalnego, kasyna oraz 5 gwiazdkowych hoteli. Położone jest tylko 20 km od Puerto Montt, nad brzegiem jeziora Llanquihue, jednego z największych jezior naturalnych w Ameryce Południowej. Idealny stożek wulkanu Osorno, ośnieżone szczyty wulkanów Calbuco i Tronador są wyraźnie widoczne z nad jeziora. Na zachodnim brzegu jeziora Llanquihue znajdują się także miejscowości turystyczne takie jak Frutillar, Llanquihue i Puerto Octay.

Miasto Puerto Varas, znane również jako „Miasto Róż” założone zostało w 1854 przez Vicente Perez Rosales. Miasto jest nazwane na cześć Antonio Varas, ministra urzędującego podczas prezydencji Manuela Montt. Manuel Montt oferował ziemie administracji przyJeziorze Llanquihue w większości niemieckim Europejczykom (Niemcy, Szwajcarzy, Austriacy, Ślązacy itp.) aby mogli się tutaj osiedlić i  uprawiać ziemie. Puerto Varas została założone jako główny port na jeziorze, który jest połączony drogą do najbliższego portu w Puerto Montt. Najbardziej znane niemieckie nazwiska na tym obszarze to przede wszystkim: Beck, Bittner, Hoffmann, Gebauer, Klenner, Kuschel, Luckeheide, Minte, Mittesteiner, Muller, Nettig, Schminke, Schwabe, Schwalz, Strauch, Von Bischofshausen.

Co odróżnia najbardziej miasto Puerto Varas od reszty miejscowości? Architektura i silne wpływy niemieckie. Choć oczywiście, piękno krajobrazu przebija i najlepsze dzieła rąk ludzkich. Puerto Varas położony jest w naturalny sposób w spektakularny środowisku: trasa z Puero Varas łączy się bezpośrednio z przejściem granicznym do miasta Bariloche w Argentynie, miasto oferuje drogę wzdłuż jeziora Llanquihue z otaczającymi go ośnieżonymi szczytami gór. Większość stref jest zupełnie nieskażona i idealna do uprawiania turystyki pieszej.

Kuchnia

W gastronomi dominują niemieckie ciasta (zwłaszcza Kuchen) ciastka, czekolady i marmolady oraz tradycyjne niemieckie jedzenie, które można znaleźć w wielu kawiarniach, restauracjach i hotelach w okolicy.

Można również posmakować: dań z dobrym mięsem z południowego Chile (cielęcina, jagnięcina, jeleń, świnia, itd.), domowej roboty piwa warzonego przez potomków niemieckich, ryb i owoców morza z sąsiedniego Puerto Montt oraz południowych serów.

Restauracyjnie:

1. Warto zajrzeć do restauracji „Done el Gordito”. Restauracja specjalizuje się głównie w potrawach z ryb i owoców morza np. krewetki, ośmiornice, małże, ale można także zakosztować pysznych chilijskich mięs do tego popijając dobre wino. Stała się bardzo sławna głównie dzięki wizycie sławnego kulinarnego podróżnika Anthony Bourdain. 

2. Restauracja „Mamusia” – więcej we wpisie „Restauracja Mamusia w Puerto Varas”

3. Restauracja „Paradise Sandwicheria” (ul. San Francisco 669). Najlepsze Churrasco i Completos w Puerto Varas!

Więcej na temat Puerto Varas: Puerto Varas: Brositfest i Cerro Philippi

Sahifa Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.