Ranking 2014 – Good Country Index – Chile na 24 miejscu

Chile to najlepsze państwo w Ameryce Południowej oraz 24 państwo na świecie, które ma duży wpływ na rozwój ludzkości i dobra na planecie. W rankingu światowym wzięło udział 125 krajów. W pierwszej piątce znalazły się Irlandia,  Finlandia, Szwajcaria, Holandia i Nowa Zelandia. Inne kraje Ameryki Południowej znalazły się na miejscach: Brazylia (49,) Paragwaj (54), Argentyna (57), Peru (86), Boliwia (88) i Wenezuela (117).

Ranking Good Country Index jest tworzony przez brytyjskiego doradcę politycznego Simona Anholta, który analizuje 35 różnych typów danych pozyskanych z UN, Banku Światowego i innych międzynarodowych organizacji. Analizowane informacje dotyczą m.in: wolności mediów, ilości przyjętych uchodźców, liczby wyeksportowanej broni i otrzymanych nagród Nobla. Państwa oceniane są również pod kątem wkładu w rozwój nauki i technologii, kultury, międzynarodowego pokoju i bezpieczeństwa, porządku na świecie, dbania o klimat i planetę, równość, zdrowie i dobre samopoczucie mieszkańców. 

Polska znalazła się na 52 miejscu.

Przydatne linki:
Good Country Index – strona
Good Country Index – Chile

Sahifa Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.