Restauracja "Mamusia" Puerto Varas

Restauracja i kawiarnia „Mamusia” w Puerto Varas to takie miejsce, do którego zawsze wracamy z przyjemnością. Już o niej wcześniej wspominałam, ale postanowiłam, że to miejsce zasługuje na swojego osobnego posta.

Restauracja „Mamusia” leży w samym centrum miasta (San José N° 316, PUERTO VARAS)

Swoje smakołyki serwuje gościom już od ponad trzech dekad. Jest dla mnie wyjątkowym miejscem. Taką odrobiną polskiego akcentu na tym końcu świata. „Mamusia” to małe, przytulne miejsce z przepysznymi deserami, obiadami i…. polską wódką.

W oddali widać polską wódkę Chopin

Na ścianach restauracji wywieszone są grafiki ukazujące m.in. Wawel, Sukiennice, kościół Mariacki czy też Bramę Floriańską.

W menu znajdziemy chilijskie i niemieckie potrawy – jak na turystyczne miejsce ceny są przystępne (1.000CLP – ok 6,50 zł)

„Mamusia”, tak jak większość restauracji w Chile, w menu proponuje najsłynniejsze chilijskie fast foody – churassoco i completos, ale warto zamówić także potrawy z mięsem i zupy.

Nasza ostatnia wizyta w restauracji miała miejsce w czasie hucznie obchodzonych „Fiestas Patrias”. Po tygodniu jedzenia potraw opartych głównie na mięsie postanowiliśmy zamówić coś wegetariańskiego.

Oprócz restauracji, „Mamusia” to także cukiernia, w której można przy wyjściu zakupić różnego rodzaju niemieckie czekoladki, ciasta i torty!

Sahifa Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.