Śladami kulinarnego podróżnika – Anthony Bourdain

 Całe moje życie opiera się na kontrolowaniu tego, co dzieje się w kuchni. Podróżowanie i odkrywanie nowych smaków pozwala, aby wszystko co z tym związane po prostu się działo” – Anthony Bourdain

Anthony Bourdain jest jednym z naszych ulubionych kulinarnych podróżników. Oglądamy go na okrągło. W 2009 roku wybrał się do Chile, żeby spróbować tutejszych przysmaków. Oprócz stolicy odwiedził także słynny targ Angelmo w naszym Puerto Montt oraz jedną z restauracji w Puerto Varas „Donde el Gordito”. Wykorzystując okazję – moje pierwsze urodziny w Chile – wybraliśmy się do Puerto Varas, aby zakosztować pysznych potraw w słynnej restauracji.

Restauracja „Done el Gordito” znajduje się na ul. San Bernardo #560, wewnątrz miejskiego marketu. Jest to niewielkie pomieszczenie, mające tylko 10 stolików.

Restauracja ma swój wyjątkowy klimat. Właściciel dba o najmniejsze szczegóły. Na ścianach można podziwiać m.in.  monety i banknoty z różnych stron świata, dyplomy zdobyte podczas zawodów kulinarnych oraz krótkie wiadomości pozostawione przez odwiedzających z podziękowaniami za znakomity poczęstunek.

„Donde el Gordito” specjalizuje się głównie w potrawach z ryb i owoców morza np. krewetki, ośmiornice, małże, ale można także zakosztować pysznych chilijskich mięs do tego popijając dobre wino. Ceny wahają się od 4.000 CLP ( ok. 28 zł) do 10.000 CLP ( do 70.000 zł). Oprócz zamówionych potraw dostajemy także w poczęstunku ( w czasie oczekiwania na główne danie): bułki, a do tego masło i pebre.

My wybraliśmy „Congrio a lo Pobre” – ryba Konger z dodatkiem sadzonych jajek, cebulą i frytkami. Danie było bardzo dobre i prezentowało się tak…

Po zjedzeniu wszystkich pyszności nie pozostało nam nic innego jak tylko wrócić naszymi ulubionymi chilijskimi busami do domu…bo już na nic innego nie było siły…;)

Ahh było pysznie…urodziny udane..Dziękujemy Anthony! 😀

Sahifa Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.