Start-Up Chile – Twoja szansa na własną firmę

Start-Up Chile to program, mający na celu zachęcenie międzynarodowych przedsiębiorców z pomysłami na wczesnym etapie,  do rozwinięcia swojego projektu w Chile, państwa, które ma im posłużyć jako platforma do globalnego wzrostu. Program wspiera założycieli start-up’ów na każdej płaszczyźnie m.in: oferując swoją międzynarodową sieć kontaktów i wolny kapitał zalążkowy.

Start-Up Chile jest w pełni wspierany przez rząd chilijski, ze szczególnym uwzględnieniem Ministerstwa Gospodarki, Ministerstwa Spraw Zagranicznych i Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Program realizowany jest przez CORFO, rządową organizację stworzoną, aby promować wzrost gospodarczy w Chile.

Pierwszy program Start-Up Chile realizowany był w 2010 roku i dzięki niemu, na rynku w Chile, rozpoczęły działalność 22 nowe firmy z 14 krajów. Obecnie, każdego roku, program otwiera 3 rundy aplikacyjne, podczas których, aż 100 zespołów otrzymuje dofinansowanie w wysokości 40,000 USD. Start-Up Chile zyskał międzynarodowe uznanie. Na jego temat pisały m.in: Forbes, The Economist, BusinessWeek i TechCrunch. Był on również inspiracją dla start-up’ów w Ameryce Północnej i Południowej, Wielkiej Brytanii, Grecji i we Włoszech.

Jeśli masz niesamowity pomysł na biznes, chcesz zostać częścią światowej klasy start-up’u, a przy tym budować i wzmacniać lokalny, przedsiębiorczy rynek Chile, wypełnij formularz aplikacyjny na stronie www.startupchile.org. Wstępny proces organizowany jest przy wsparciu YouNoodle, spółki z siedzibą w Kalifornii, która stanowi platformę wykorzystywaną przez czołowe kluby przedsiębiorczości oraz przez uniwersytety na całym świecie. Osoby, które zostaną wybrane do udziału w programie Start-Up Chile, muszą być w stanie przenieść się do Chile i wziąć aktywny udział w 6 miesięcznym programie (+ jeden dodatkowy miesiąc na rozpoczęcie działalności).

Regulamin programu
Formularz Aplikacyjny (jeśli jesteś ciekawy pytań, możesz zobaczyć je tutaj)

Warunki przystąpienia do programu:

  1. ukończone 18 lat
  2. w programie nie mogą brać udziału: firmy konsultingowe, firmy zajmujące się importem/eksportem, firmy funkcjonująea na zasadach franczyzy
  3. poszukiwane są start-up’y ( nowy projekt bądź już istniejące firmy – od max 2 lat)
  4. należy uzupełnić i przesłać aplikację elektroniczną w YouNoodle
  5. lider zespołu musi być w 100% zaangażowany w projekt (nie może być zatrudniony w innej firmie)
  6. jedna osoba może złożyć tylko jedną aplikację
  7. należy posiadać ważny dowód tożsamości (paszport/chilijski dowód)
  8. należy przedstawić rekomendacje osoby trzeciej

Więcej informacji znajdziecie na stronie www.startupchile.org.
Warto również śledzić program na Facebooku, Twiterze oraz YouTube.