Start-Up Chile – Twoja szansa na własną firmę

Start-Up Chile to program, mający na celu zachęcenie międzynarodowych przedsiębiorców z pomysłami na wczesnym etapie,  do rozwinięcia swojego projektu w Chile, państwa, które ma im posłużyć jako platforma do globalnego wzrostu. Program wspiera założycieli start-up’ów na każdej płaszczyźnie m.in: oferując swoją międzynarodową sieć kontaktów i wolny kapitał zalążkowy.

Start-Up Chile jest w pełni wspierany przez rząd chilijski, ze szczególnym uwzględnieniem Ministerstwa Gospodarki, Ministerstwa Spraw Zagranicznych i Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Program realizowany jest przez CORFO, rządową organizację stworzoną, aby promować wzrost gospodarczy w Chile.

Pierwszy program Start-Up Chile realizowany był w 2010 roku i dzięki niemu, na rynku w Chile, rozpoczęły działalność 22 nowe firmy z 14 krajów. Obecnie, każdego roku, program otwiera 3 rundy aplikacyjne, podczas których, aż 100 zespołów otrzymuje dofinansowanie w wysokości 40,000 USD. Start-Up Chile zyskał międzynarodowe uznanie. Na jego temat pisały m.in: Forbes, The Economist, BusinessWeek i TechCrunch. Był on również inspiracją dla start-up’ów w Ameryce Północnej i Południowej, Wielkiej Brytanii, Grecji i we Włoszech.

Jeśli masz niesamowity pomysł na biznes, chcesz zostać częścią światowej klasy start-up’u, a przy tym budować i wzmacniać lokalny, przedsiębiorczy rynek Chile, wypełnij formularz aplikacyjny na stronie www.startupchile.org. Wstępny proces organizowany jest przy wsparciu YouNoodle, spółki z siedzibą w Kalifornii, która stanowi platformę wykorzystywaną przez czołowe kluby przedsiębiorczości oraz przez uniwersytety na całym świecie. Osoby, które zostaną wybrane do udziału w programie Start-Up Chile, muszą być w stanie przenieść się do Chile i wziąć aktywny udział w 6 miesięcznym programie (+ jeden dodatkowy miesiąc na rozpoczęcie działalności).

Regulamin programu
Formularz Aplikacyjny (jeśli jesteś ciekawy pytań, możesz zobaczyć je tutaj)

Warunki przystąpienia do programu:

  1. ukończone 18 lat
  2. w programie nie mogą brać udziału: firmy konsultingowe, firmy zajmujące się importem/eksportem, firmy funkcjonująea na zasadach franczyzy
  3. poszukiwane są start-up’y ( nowy projekt bądź już istniejące firmy – od max 2 lat)
  4. należy uzupełnić i przesłać aplikację elektroniczną w YouNoodle
  5. lider zespołu musi być w 100% zaangażowany w projekt (nie może być zatrudniony w innej firmie)
  6. jedna osoba może złożyć tylko jedną aplikację
  7. należy posiadać ważny dowód tożsamości (paszport/chilijski dowód)
  8. należy przedstawić rekomendacje osoby trzeciej

Więcej informacji znajdziecie na stronie www.startupchile.org.
Warto również śledzić program na Facebooku, Twiterze oraz YouTube.

Sahifa Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.